ÖVRIGT / Diverse / Läskedrycksmaskin 5806064
*
nr 580 6064
Läskedrycksmaskin
Veni, 1930-tal, höjd: 31
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2009
kl 18:25:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 17:53:03
1
Vinnande bud
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet.
Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: läskedrycksmaskin veni
-
8020 Bestick
55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:40
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:23
-
7210 Hängen
3 st, modell äldre, bland annat silver. Höjd: 3-7 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
8026 Jarniniere
Jugend, metall, glasinsats, med hänkel, Dua 2 1, h..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:31
-
8067 Lackask
Ryssland, Lenin, Signerad, 14x7
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:38
-
7181 Mjölkkannor
3 st. Höjd: 70 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:36
*
Läskedrycksmaskin
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
nr 580 6064
Läskedrycksmaskin
Veni, 1930-tal, höjd: 31
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/4 17:53:03 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet. Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: läskedrycksmaskin veni
-
8020 Bestick
55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:40 -
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:23 -
7210 Hängen
3 st, modell äldre, bland annat silver. Höjd: 3-7 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
8026 Jarniniere
Jugend, metall, glasinsats, med hänkel, Dua 2 1, h..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:31 -
8067 Lackask
Ryssland, Lenin, Signerad, 14x7
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:38 -
7181 Mjölkkannor
3 st. Höjd: 70 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:36



